Gündem

Partilerin ekonomi vaatleri yine aynı

Seçim sürecinde sonlara doğru yaklaşırken, yarın seçim heyecanı siyasi partileri şimdiden basmış durumda. Bir çok parti ekonomik vaatlerde bulunuyor. Ancak vaatler aynı değişen bir şey yok. Bu seçim sürecinde ise ne değişecek merak konusu. Halk artık ne olacağını ne biteceğini biliyor.

Asgari ücrete zam gelmesi, emeklilere yeni zamlar, gençler için gelir testi borçlarının silinmesi siyasi partilerin hepsinin seçim bildirgesinde yer veriliyor. Seçmen yarın ekonomiye bakacaksa küsüratlarla kararlar verilmiş olacak.

SİYASİ partilerin 7 Haziran seçimleri ile ön plana çıkan ekonomik vaatleri 1 Kasım seçimlerinde siyasetin daha ağır basması nedeniyle çok gündeme gelemese de tartışıldı. 7 Haziran’da partilerin emeklilere yönelik seçim vaatleri ön plana çıkarken, asgari ücret ve gençler 1 Kasım seçimlerinin gözdesi olarak görülmekte. İşte dört büyük partinin hepsinin bildirgesinde yer alan ve rakamları değişen ekonomik vaatler:

ASGARİ ÜCRETE ZAM

EMEKLİLERE ZAM

İŞSİZLİK MAAŞI SÜRESİZ OLMASI

EV SAHİBİ OLMA PROJESİ

ÇOCUK SAYISINA GÖRE ÜCRET ÖDENMESİ

 

 

[poll id=”6″]
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar