Gündem

Özgecan’ın katiline Kıbrıs’ta yer yok

Özgecan’ın katiline Kıbrıs’ta yer yok

 

 

Mersin’de hunharca öldürülen üniversite öğrencisi okumakta olan Özgecan’ın katili Ahmet S. Altındöken’in cenazesi için KKTC’de kimsesizler mezarlığına defnedilmesi önerisi ortaya çıkınca Kıbrıslı Türkler ayağa kalktı ve tepkiler oluştu.

 
Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı evine gitmek üzere bindiği minibüste tecavüze yeltenip hunharca katleden minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’in tutulduğu yüksek güvenlikli cezaevinde tabancayla öldürülmesinin ardından Altındöken’in defin krizi sürüyor. Özgecan’ın katilinin cenazesi ise Mersin, Tarsus ve Adana’da dolaştırıldı, ancak defnedilemeyince ortada kaldı.
ÜNLÜLERDEN TWİTTER’DA ÖZGECAN ASLAN TEPKİSİ

ÖNERİ KATİLİN AVUKATINDAN GELDİ

Bu sabah saatlerinde  ise Mersin’de katilin annesi oğlunun cenazesinin orta kaldığı gerekçesiyle sağlık sorunları yaşadığı sebebiyle defin işleri takibini avukatına devrettiği belirtilmiş olundu. Katilin avukatının önerisine göre yer alan bilgide ise, Altındöken’in cenazesinin KKTC Kimsesizler Mezarlığı’na gömülmesi olmuş oldu. Önerinin sonrasında ise Mersin’deki yetkililer KKTC’yle temasa geçerek durumu izah ettiği belirtildi. KKTC’de duyulan olay sonrası katilin cenazesine tepki yağdıran halk, sosyal medya üzerinden ” Böyle pislik adamların cenazeleri ile ülkemizi pisletmeyin. Ona burada yer yok” diyerek öneriye sert tepki göstermiş oldular.
ÖZGECAN ASLAN İÇİN YÜRÜDÜLER

 

 

[poll id=”2″]

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar