Gündem
Neler Oluyor?

ÖSYM KPSS sonuçları açıklandı

ÖSYM KPSS sonuçları açıklandı. KPSS ön lisans sonuçları açıklandı. KPSS sonuç ekranı girişi incelemesi

ÖSYM KPSS sonuçları az önce açıklandı. Adaylar tarafından TC Kimlik Numarası ve şifre ile sorgulanabilmekte ve giriş ekranında sonuçları görebiliyor artık. Yaklaşık olarak 750 bin kişinin katılım sağladığı sınavın katsayılarını açıklayan ÖSYM, Genel Yetenek ve Genel Kültür alanındaki sayısal bilgileri erişime açmış oldu. İşte, ÖSYM’nin sonuç sayfası üzerinden sorgulanabilen KPSS Ön Lisans sonuçları ekranı KPSS sonuçları ÖSYM tarafından az önce açıklandı. Sınav takviminde 29 Kasım tarihinde açıklanacağı ibaresi yer alan KPSS Ön Lisans sonuçları, ÖSYM’nin değerlendirme işlemlerini erken tamamlaması dolayısıyla bir gün önce açıklandı. İşte, KPSS Ön Lisans sonuçları giriş ekranı için alttaki linki tıklayınız.

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KATSAYILAR BELİRLENDİ

KPSS Ön Lisans sonuçları sonrasında katsayı bilgilerini erişime açan ÖSYM, Genel Yetenek alanının katsayısını 15,962, Genel Kültür alanının katsayısını ise 17,111 olarak duyurusunda bulunuldu.

YAKLAŞIK 750 BİN KİŞİ SINAVA KATILIM YAPTI

801 bin kişinin başvurularını gerçekleştirdiği KPSS Ön Lisans sınavına ilişkin olarak, 749 bin kişi katılım gösterdi. Katılım göstermeyen kişi sayısı ise yer alan haberde ise 51 bin olarak açıklanırken, sınavı geçersiz sayılan kişiler ise 385 olarak açıklandı.

ÖSYM KPSS sonuçları

ÖSYM KPSS sonuçları

ÖSYM KPSS sonuçları

ÖSYM KPSS sonuçları açıklandı. ÖSYM kpss sonuçları ekran girişi nasıl yapılır? KPSS sonuçları giriş ekranı ve analizi için tıklayın

Kullanıcı Oyu: 4.7 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar