Gündem
Neler Oluyor?

Meteoroloji’den İstanbul için uyarı

Meteoroloji’den İstanbul için uyarı

Meteoroloji’den İstanbul için uyarı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre yer alan haberde ise, İstanbul’da bugün sağanak yağışların etkili olması beklenilmekte. Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinde devam eden yağışların hafta sonuna kadar etkisini yükselterek aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Akdeniz kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklentiler arasında yer almakta.

Marmara’nın doğusu bunun beraberinde ise, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğusunda ise cuma günü sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak. Yağışların Marmara’nın doğusu, Çanakkale’nin iç ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinde, cuma günü ise Marmara’nın doğusu ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin edilmekte.

İstanbul’da ise yağışların öğle saatlerinde tekrar başlayacağı yönünde, akşam saatlerinde kuvvetleneceği, cuma günü de aralıklı olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam edeceği öngörülmekte.

Rüzgarın İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’da güney batı yönlerden kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yağış alan bölgelerde zaman zaman yağışla birlikte kuvvetli rüzgar görünmesi beklentiler arasında yer alıyor.

.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar