Para piyasası
Neler Oluyor?

Merkez Bankasının Açıklaması ile Dolar Geriledi

Merkez Bankasının Açıklaması ile Dolar Düşüşe Geçti

Merkez Bankasının Açıklaması ile Dolar Geriledi. Dolar fiyatları, Merkez Bankası’nın açıklaması sonrasında yer alan haberde ise 6.67 TL’den 6.51 TL seviyelerine kadar gerileme gösterirken, şu dakikalarda 6.62 TL’de hareket ediyor. Euro fiyatları ise 7.68 TL’de bulunmakta.

Yeni haftaya 6.63 TL seviyesinden başlayan dolar kuru, Merkez Bankası’nın ‘faiz artırım sinyali’ veren açıklamasından sonra en düşük 6.5190 TL’yi gördü. Dolar, Merkez Bankası’nın açıklaması öncesi 6.67 TL seviyesinin üzerinde bulunurken, açıklama sonrası 6.5190 TL’ye kadar geriledi. Dolar kuru saat 12.09 itibarıyla 6.6207 TL seviyesinde; Euro kuru ise 7.5776 TL’ye kadar gerileme gösterirken, 7.6899 TL’de hareket etmekte.

10 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde olarak ise 21.41 rakamında yer alırken, 2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi ise yüzde 24.47 seviyesinde bulunmakta.

Merkez Bankasının Açıklaması ile Dolar Geriledi. Doların dünyada en çok işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini gösteren Dolar endeksi yüzde 0.02 yükselişle 95.07 seviyesinde bulunuyor. Euro/dolar paritesi ise 1.1608 seviyelerinde…

MERKEZ BANKASI’NDAN AÇIKLAMA

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası “Son gelişmeler dikkate alınarak eylül ayı Para Politikası Kurulu toplantısında parasal duruş tekrardanşekillendirilecektir” ifadesini yer almış oldu. Merkez Bankası’nın açıklamasında şöyle belirtildi:

Merkez Bankası’ndan önemli açıklama

Son dönemde enflasyon görünümüne ilişkin gelişmeler fiyat istikrarı açısından önemli risklere işaret etmektedir. Merkez Bankası fiyat istikrarını desteklemek amacıyla gerekli tepkiyi verecektir. Bu çerçevede, daha önce yapılan iletişimle de uyumlu olmak üzere, son gelişmeler dikkate alınarak Eylül ayı Para Politikası Kurulu toplantısında parasal duruş yeniden şekillendirilecektir. Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki bütün araçları kullanmaya devam edecektir.

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar