Gündem

Memura 600 TL ek ödeme

Memura 600 TL ek ödeme

Memura 600 TL ek ödeme Memur-Sen Konfederasyonu olarak, 4/C’li çalışanların ek ödemeleri için Ombudsman’a başvurusunda bulunuldu.

Memura 600 TL ek ödeme ne zaman?

3.DÖNEM TOPLU SÖZLEŞMEYİ KAPSAMAKTA

Konfederasyon Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KİT’lerdeki sözleşmeli personelin temel ücret gruplarının düzenlenmesi ve 4/C’li çalışanların mahkeme kararıyla hak ettikleri ek ödemelerinin yapılmasının 2016-2017 yıllarını kapsayan 3. dönem toplu sözleşmesinin uygulanmayan maddelerinden olduğunu belirtmiş oldu.

4/C’Lİ MEMURLARA 600 LİRA ÖDENECEK

Tüm girişimlerine rağmen KİT’lerdeki sözleşmeli personelin temel ücret gruplarının düzenlenmediğini ve 4/C’li çalışanların hak ettikleri ek ödemelerin yapılmadığını vurgulayan Tonbul, söz konusu düzenlemelerin yapılmaması nedeniyle binlerce çalışanın mağdur olduğunu söylemiş oldu.

KİT’lerdeki ücret gruplarının düşürülmesinin yaklaşık olarak ise bunun beraberinde 80 bin çalışanı ilgilendirdiğine dikkati çekmekte olan Tonbul, ek ödemelerin yapılması halinde 4/C’li çalışanların cebine yaklaşık 600 bin lira gireceğini belirtmiş oldu.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar