Gündem
Neler Oluyor?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Geçen yıl KYK burs başvurusunun sonuçları yaklaşık 1 ay sürüp ve kasım ayında açıklanmış idi. KYK burs sonuçları tarihi ne zaman?

KYK burs başvuru sonuçları için beklenen gün giderek yaklaşıyor. YURTKUR tarafından KYK burs ve kredi başvurularının sonuç tarihi konusunda yapılan incelemede net bir açıklama yapılmamış olsa da kasım ayının ilk 15 gününde KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tahmin edilmekte. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuru sonuçlarının 23 gün içerisinde açıklanmış idi, bu yılki KYK burs başvuru sonuçlarının 12 veya 13 Kasım tarihinde öğrencilerin erişimine sunulacağı beklentiler yönünde.

KYK BURS BAŞVURUSUNDAN KİMLER YARARLANABİLECEK?

-Ön lisans öğrencileri (2 yıllık üniversite)
-Lisans öğrencileri, (4 Yıllık)
-İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile – ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.
-Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
-ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,
-Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre – Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

KYK BURS SONUÇLARI GEÇEN SENE NE ZAMAN AÇIKLANDI?

KYK burs sonuçları geçtiğimiz yıl ne zaman açıklandı? KYK burs başvuru sonuçlarının 23 gün içerisinde açıklandığı düşünecek olursak, bu yılki KYK burs başvuru sonuçlarının 12 ya da 13 Kasım tarihinde öğrencilerin erişimine açılacağı tahmin ediliyor.

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KYK açıklama tarihleri belli oldu mu? KYK burs sonuçları ne zaman? Sonuçları ve inceleme

Kullanıcı Oyu: 4.7 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar