Kariyer
Neler Oluyor?

KYK Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 – 2020

KYK Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 – 2020 kyk başvurusu nereden ve nasıl yapılmaktadır? KYK nasıl başvuru yapılır?

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının sonrasında ise üniversiteye yerleşen öğrenciler beraberinde ise KYK’nın kredi, burs ve yurt imkanlarından yararlanabilecek. Her yıl benzer dönemlerde yapılan başvurularla ilgili süreç ise E Devlet Kapısı üzerinden takip edilebilmektedir? Peki E Devlet’te KYK yurt başvurusu nasıl yapılmaktadır?

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR
KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

– e Devlet Kapısı’na T.C. kimlik numaranız beraberinde şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.
– Sağ üst kısımdaki arama çubuğuna “Yurt Başvurusu” yazın. (Direkt linki aşağıda bulabilmektesiniz).
– Açılan ekranda yurt başvurunuzu görüntüleme yapabilmektesiniz.

KYK YURT BAŞVURU SÜRECİ

  1. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları haber yer alan bilgide ise; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır. Normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayan öğrencilere bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkânı sağlanır, bu öğrenciler ara sınıf öğrencileri ile birlikte başvuru yapacaklardır.
  2. ÖSYM tarafından ek kontenjanla beraberinde ise yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler, Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler,Başvurularını Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde e-devlet portalı üzerinden yapmış olacaklar.
  3. Değerlendirme sonuçları ise yer alan haberde ise; KYK’nın internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurusu yapılmaktadır.

KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Yurtların ücretleri, standartlarına göre 200 lira ile 340 lira arasında değişim göstermektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bulunan yurtların ücreti 400 lira. Öğrencilere her ay toplamda 420 lira beslenme katkısı sağlanılmakta. Ayrıca temmuz ve ağustos ayları için ise yurt ücreti alınmamakta. Rehberlik ve danışmanlık hizmeti almak istemekte olan öğrencilerilere sosyal çalışmacılar ve psikologlar tarafından hizmet verilmektedir.

KYK YURT BAŞVURUSU SORGULAMADAN HANGİ BİLGİLER YER ALIR?

– Başvuru Türü
– Asıl Kayıt Tarihi
– Genel Yurt Bölüm Adı
– Genel Yurt Yedek Sıra
– Özel Yurt Bölüm Adı
– Özel Yurt Yedek Sıra
– Tebliğ Tarihi
– Yurt bölge-Bölüm Adı
– Durum

bilgileri yer almaktadır. Başvuru ekranında yaşadığınız sorunları yorum olarak yazımıza yazabilirsiniz size yardımcı olacaklardır.

KYK Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 - 2020

KYK Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 - 2020

KYK Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 - 2020

KYK Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 - 2020 kyk başvurusu nereden ve nasıl yapılmaktadır? KYK nasıl başvuru yapılır?

Kullanıcı Oyu: 4.5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar