Para piyasası

Küresel piyasalarda Fed rüzgarı

Küresel piyasalarda Fed rüzgarı

 

 

ABD Merkez Bankası’nın küresel piyasalarda olumlu etkisi devam ettiriyor. Asya borsaları yükselirken, petrol 2016 yılının en yüksek rakamını gördü ve dolar değer kaybetmiş oldu.

 

ABD Merkez Bankası’nın küresel piyasalarda olumlu etkisi devam ettiriyor.
Fed’in faiz oranları konusunda temkinli bir tavır takınması sonrasında gerçekleşen Asya borsaları yükselirken, petrol 2016 yılının en yüksek seviyesini gördü ve dolar değer kaybetmiş oldu.
Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi yüzde 0.9 artarak yıl geneli için ilk defa pozitif alana girmiş oldu. Bu hafta genelinde yüzde olarak ise 2.4 yukarıda olan endeks, ay genelinde ise yüzde 10.3 yukarıda seyretmekte olduğu gözlendi.
Çin’in Shanghai ve CSI300 .CSI300 endekslerinin her biri yüzde 2 yükselirken, hafta genelinde yüzde 6.5 artı değerde izliyorlar.
ABD’de de Wall Street dün yükselerek Dow Jones endeksini yıl geneli için pozitif alana taşıdı. Dow Jones yüzde 0.9 yükselerek 17,481.49 puan olurken, S&P 500 yüzde 0.66 yükselerek 2,040.59 puan olarak görüldü. Nasdaq da yüzde 0.23 artışla 4,774.99 puandan kapanmış oldu.

 

[poll id=”2″]

Fitch 3 Türk bankasının kredi notunu teyit etti


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar