Para piyasası

Küresel piyasalar denge arayışında

Asya borsaları, Wall Street’teki ılımlı artışı takip ederek hafif yükselişler gösterirken, zayıflayan dolar, altın ve petrolde değer artışı sağlamış oldu. MSCI endeksi yüzde 0.2 yükselirken, Nikkei endeksi ise yüzde 1 gerileme gösterdi.

 

 

Küresel piyasalar denge arayışında yer alıyor…
Asya borsaları, Wall Street’teki ılımlı yükselişi takip ederek hafif artışlar gösterirken bunun beraberinde, zayıflayan dolar, altın ve petrol gibi emtia varlıklarında değer artışını sağladı.
Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi yüzde 0.2 artarken, Japon Nikkei endeksi ise güçlenen yen ile beraber yüzde 1 gerileme gösterdi. Hong Kong ve Çin’de piyasalar bugün tatil dolayısıyla kapalı.
Geçtiğimiz haftanın sonunda ABD’den açıklanan zayıf tarım dışı istihdam verileri sonrası yatırımcılar Fed’in bu yaz faizleri artırma şansını zayıf görürken, risk iştahında da artış yaşandı.
ABD’de Dow Jones endeksi dün Nisan ayından bu yana ilk defa 18,000 rakamının üzerine çıkarken, dolardaki düşüş emtia bağlantılı hisselerde artışa yol açmış oldu.
Dow Jones endeksi yüzde 0.37 artarak 18,005.05 puandan kapanırken, 27 Nisan’dan bu yana ilk defa 18,000 puanın üzerinde kapandı.
S&P 500 endeksi yüzde 0.33 artışla 2,119.12 rakamından ve Nasdaq endeksi de yüzde olarak ise 0.26 artışla 4,974.64 puandan kapanmış oldu.

 

[poll id=”2″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar