Gündem

Kredi başvurusu için gerekenler

Kredi başvurusu için gerekenler

Kredi başvurusu için gerekenler nelerdir? Günümüzde yaşam zorluğu aldı başını gidiyor artık. Kredi kartının girmediği cep, kredilerin bulaşmadığı hane kalmadı. İhtiyaç kredisi, konut kredisi vb birçok kredi çeşitleri avil nakit ihtiyacımızda ilk başvurduğumuz yollar oluyor. Her ne kadar bankalar kredi vermek için can atsa da, bununda bir işleyişi dikkat edildiği noktaları mevcut. Şimdi sizlere bu kredi sürecinde nelere dikkat edilir, nelere ihtiyaç duyabilirsiniz onlardan bahsedeceğim.

Kredi başvurusu için gerekenler nelerdir?

Çalıştığınız yerde yeniyseniz çalışma sürenizin yetersiz olması sizin için olumsuz bir durumdur. Bu şartı ortadan kaldırmanın ilk yolu, çalıştığınız yerde ki iş yerinde 6 aylık bir süreci doldurmanız kredi almak için şart. Bu süreden önce nakit paraya ihtiyacınız olabilir, kredi almak mecburiyetiniz varsa ve daha önce daha uzun bir süre çalışma hayatınızın olduğu bir başka işyeri varsa, buralardan bahsetmeksizin yararınıza olacaktır. Bu açıdan bakıldığında bir diğer çözüm seçeneğiniz ise, kredi başvurunuzu, maaş aldığınız banka şubesinden yapmak olabilir.Başvuru esnasında devam eden bir borç görünüyor ise , kredi başvurunuzun onayı gerçekleşmez. Bu borcun gecikmesini ortadan kaldırsanız bile bankaların hesap incelemesi en az bir aylık süreyi kapsar. Bu yüzden ödemelerinizi geciktirmemeniz oldukça önemli. Kredi kartına olan borç için başvurulan kredile için en azından son dönem için geçerli olan asgari ödeme tutarını ödemeye özen gösterin.

Kredi başvurusu için gereken şartlar

Krediye başvursanız bile kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması şartı vardır. Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks site sayfasını ziyaret edip notunuzu kontrol edebilirsiniz. En azından olumlu yada olumsuz fikir sahibi olursunuz. Eğer düşük çıkması halinde ilk yapacağınız iş kredi notunu yükseltmek için işlemlerde bulunmanız şarttır. Geçmişte idari veya yasal olarak adli takip altına alınan tüketicilerin, kredi başvuru süreci içerisinde bankalarla hesap ilişkisi oluşturarak, kredi dışında ürün kullanmaları, 4 ile 5 ay arasında yapılan kredi başvurularında onay almalarını sağlanır. Borçlarınız ve ödemede ki geçmişiniz oldukça önemli. Bu yüzden kredi aldığınızda kredi taksitleri ile kredi kartı borç ödemeleri konusunda son ödeme tarihinizi, minumum ödeme tutarı olan asgari ödeme tutarı gibi süreçlere karşı oldukça hassas davranmanız şarttır..

Kredi başvurusu için gerekenler nelerdir?

Kredi başvurusu için gerekenler nelerdir? Günümüzde yaşam zorluğu aldı başını gidiyor artık. Kredi kartının girmediği cep, kredilerin bulaşmadığı hane kalmadı. İhtiyaç kredisi, konut kredisi vb birçok kredi çeşitleri avil nakit ihtiyacımızda ilk başvurduğumuz yollar oluyor.

User Rating: Be the first one !

Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar