Gündem

KPSS 2016 Önlisans ve Lise tercihleri ne zaman?

KPSS 2016 Önlisans ve Lise tercihleri ne zaman? Sınava girenler şimdi de tercih yapacak ve tercih klavuzunu bekliyor. Peki KPSS önlisans tercih nasıl yapılır?

Adaylar şimdi de KPSS önlisans tercihi yapmış olacaklar. Peki KPSS önlisans tercihler ne zaman, nasıl yapılır?

 

 

KPSS 2016 Önlisans ve Lise tercihleri ne zaman?

KPSS önlisans sınavına giren adayların sonuçları ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Puanlarını öğrenen adaylar şimdi de tercih yapacaklar ve tercih klavuzu bekleniyor. ÖSYM, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih ne zaman? sorusuna yanıt olacak bir açıklama henüz yapmadı. Resmi açıklama geldikten sonra adaylar ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden tercihlerini yapabilecekler.

 

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla beraberinde, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır. Adayların boş kadrolara ve pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur. Çok kısa süre içinde ise tercihlerin yapılması bekleniyor. Tahmin görülen süre ise bu hafta açıklaması beklentiler içerisinde yer alıyor.

 

 

[poll id=”4″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar