Gündem

IŞİD saldırı düzenleyebilir!

IŞİD saldırı düzenleyebilir!

 

Terör örgütü IŞİD’in Fransa’da düzenlenecek olan Euro 2016 futbol şampiyonasında saldırı düzenleyebileceği ve devamında iddiası İngiliz medyasında yer aldı.

 
İngiltere’de yayımlanmakta olan Sunday Times gazetesi, İngiliz yetkililerinin Irak Şamİslam Devleti’nin (IŞİD) 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Rusya’yla ileİngiltere arasında oynanacak karşılaşmada sinir gazı saldırısında ise bulunabileceği endişesini ve kaygısını taşıdığını yazdı.

 
‘Üçlü zafer’
İngiltere ve Rusya’nın Suriye’deki IŞİD hedeflerini bombaladığına, Euro 2016’ya ev sahipliği yapan Fransa’nın da IŞİD karşıtı koalisyonun üyesi olduğuna dikkat çeken gazetesi, Marsilya’da düzenlenecek bir saldırının örgüt için “üçlü zafer” anlamına geleceğini belirtmiş oldu.
Gazeteye göre yer alan haberde ise Fransa polisi, Kasım’da Paris, geçen ay da Brüksel’de saldırılar düzenleyen IŞİD’in “süper hücresinin” yeni hedef olarak Eurıo 2016’yı seçimi olabileceğinden endişe etmekte olduğu gözlendi.
Bu sebeple, IŞİD’in taraftarları hedef alacak bir sinir gazı ya da intihar saldırısına karşı önlem alınacağı belirtilmekte.
Sunday Times, İngiliz terörle mücadele ekiplerinin Euro 2016’nın organizatörleriyle görüşmeler yaptığını aktarmış bulundu. (BBC Türkçe)

 

[poll id=”2″]

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar