• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1937578,626
  % -0,41
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

İş Bulma İhtimali En Yüksek Olan Üniversite Bölümleri

İş Bulma İhtimali En Yüksek Olan Üniversite Bölümleri

İş Bulma İhtimali En Yüksek Olan Üniversite Bölümleri

İş Bulma İhtimali En Yüksek Düzeyde Olan Üniversite Bölümleri

İş Bulma İhtimali En Yüksek Olan Üniversite Bölümleri Türkiye sınırları içerisinde en çok iş bulan üniversite bölümleri hakkında tafsilatlı bilgi sahibi olmak bölümleri tercih etme aşamasında öğrencilere seçim şansı bırakmakta ve değerlendirmeleri bu yönde tayin etmektedir. Buna göre mühendislik bölümleri en çok iş bulan bölümler kategorisinde birinci sırada yer almaktadır.

İstihdam alanı son derece geniş olan ve kendi içerisinde de birçok farklı seçeneğe ev sahipliği yapan mühendislik bölümleri bu alanda öğrencilerin mezun olur olmaz iş bulma ihtimallerini bir hayli yüksek tutmaktadır. Özellikle gelişen bilgisayar sistemleri ile bağlantılı olarak bilgisayar mühendisleri bu alanda ilk sırayı oluşturmakta. Bununla birlikte geniş bir çalışma sahası bulunan makine mühendisleri de en az bilgisayar mühendisleri kadar bu noktada şanslı görülmektedir.

Fabrikalar, üretim tesisleri ve proje bazlı faaliyet gösteren kurumlarda geniş bir çalışma sahasına sahip olan makine mühendisleri aynı zamanda hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışma şansına sahiptir. Eğitim ve öğretim bölümünden mezun olan öğrenciler de Türkiye şartları baz alındığında yüksek oranda iş bulma potansiyellerine sahiptir. Özellikle çocuk eğitiminin zirve noktalarına taşındığı günümüz şartlarında bu alanda lisans ya da yüksek lisans yapmış olan eğitim fakültesi mezunları bir yıl içerisinde meslekleri ile ilgili işlere girebilmektedir. Aynı zamanda geniş bir perspektifte öğretmen mezunu da veren bu bölümler hem devlet tarafından gerçekleştirilen atamalar hem de özel ders verme seçeneklerinde en çok iş bulan üniversite bölümleri sınıfında yer almaktadır.

 İş Bulma Konusunda Daha Şanslı Olan Üniversite Bölümleri

Diş hekimliği okuyan kişilerin iş bulma oranları da geçtiğimiz on yıl içerisinde yüzde iki yüz oranında artış göstermektedir. Büyük bir arz – talep dengesine sahip olan diş hekimliğinde iş bulmak kadar kendi işini kurma seçeneğinin de olması büyük bir ayrıcalık olarak nitelendirilmektedir. Bununla birlikte hukuk bölümleri de en çok iş bulan bölümler sınıfında yer almaktadır. Güzel sanatların grafik tasarım bölümünden mezun olan kişiler de gelişim gösteren sosyal medya ve bilişim sektörü ile birlikte son beş yıl içerisinde sektör içerisinde talep edilen noktaya getirilmiş durumdadır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.