Gündem

HDP Başkanı Demirtaş’a Saldırı

HDP Başkanı olan Selahattin Demirtaş’a Zırhlı aracına saldırı düzenlendi. Selahattin Demirtaş’ın makam aracında ise arka camları olmak üzere kurşun izleri tespit edildi. Polis soruşturmasını sürdürüyor.

Zırhlı aracı incelemeye alan polis yetkilileri kurşun izi olabileceğine işaret ettiler ancak araştırmalar sürüyor ve inceleme başlatıldı. Bunun ardında ise Demirtaş, izi farketmesinden sonra Twitter hesabından Kürtçe “Ölüm Allah’ın emri” diye tweet attı.

demirtaş twitter

Diyarbakır’da yaşanan gelişme akşam saatlerinde ortaya çıktı. Korumaları, İstanbul’daki temaslarının sonrasında ise Diyarbakır’a dönen Demirtaş’ı son 4 gündür kullandığı zırhlı araçla karşıladılar.

MAKAM KOLTUĞUNUN ARKASINDA İZLER BULUNDU

Araç eve geldikten sonra park yerinde korumalar arkadaki izi farketti polise ve yetkililere bildirdiler. Cam kırılmamıştı ama makam koltuğunun bulunduğu sağ arka tarafta, kafa hizasında yuvarlak, düzgün hatları olan bir iz kalmıştı.

[poll id=”9″]

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar