Gündem

Günümüz Bankacılığı

Günümüz Bankacılığı

Günümüz Bankacılığı Eskiden bir bankacılık sektörü vardı. Bankacılara olan saygı ve itibar, o mesleğin sahibi olmak için okurduk. Bir heves vardı. Şuan ki günümüze bakıldığından özellikle küçük bankalar olsun. Sömürme moduna geçmiş durumda. Düşük maaş, fazla mesailer, kar oranlarından personele vermeme, daha fazla sömürme, daha da fazla baskı gidiyor da gidiyor. Düşünsenize o kadar parmaklarınızı yoruyor, beyninizi yoruyor, aile o kadar sizi büyütüyor okuyor. Sonuç ise o kadar yetkinlik oluyor. Karşınızda yeri geliyor asgari ücretli bir insan oluyorsunuz. Hep daha fazlasını yapmazsan ilerisi yok.

Günümüz Bankacılığı nedir?

Özellikle BDDK ve Çalışma Bakanlığının bu duruma aşırı baskı ve mobinge el atması gerekir. Birçok insan artık bankacılık sektöründen bıkmış bunalıma girmiş durumda. Bu bankalar özellikle kendilerini zaten biliyor. 10 yılda bir olan terfiler ve oda çok çok başarılı isen sabredersen. Sürekli özelleşen bankalar ve sürekli yabancı ortaklı açılan bankalarla çalışır olduk. Hep çalışıyoruz ama yabancı bankalara borçlusunuz. Bu ekonomik bir ilerleme veya istihdam değil aksine gerilemenin tam göstergesidir. Hatta dibe vurmuş halidir. Ne yazık ki tamamen bir dışa bağımlı ülke haline geldik. Üretim yok, tüketim hat safhada olan bir ülke olduk. Bir ülkenin üretime geçmesi için öncelikle dışa bağımlı olmakta özellikle çıkması gerekiyor. Özel sektörde çalışan bir köle haline gelen ülke olduk.

Günümüz Bankacılığı

Günümüz Bankacılığı Eskiden bir bankacılık sektörü vardı. Bankacılara olan saygı ve itibar, o mesleğin sahibi olmak için okurduk. Bir heves vardı. Şuan ki günümüze bakıldığından özellikle küçük bankalar olsun.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar