Gündem
Neler Oluyor?

Google Play’den Yeni Materyal Teması

Google Play’den Yeni Materyal Teması ile karşımıza çıkacak. Yeni tasarımıyla birçok yeniliklerde beraberinde gelmiş olacak.

Google Play Yeni Materyal Teması
Google Play Yeni Materyal Teması

Google, son birkaç aydır uygulamalarının birçoğunu Materyal Tasarım uygulanmış şekilde yayınladı ve test etmişti. Bazı uygulamalarını ise yeni kullanıcı arayüzü ile güncellemesini yapmış olundu.
Google Fotoğraflar, Google Takvim, Google Home, Google Drive ve Google Hesap Makinesi gibi birçok uygulama yenilenen Materyal Tasarım güncellemesini almış durumda.

Şirketin yer alan haberde ise yeni Materyal Tasarım teması çok daha temiz ve sade bir kullanıcı deneyimi sunmakta olduğu gözlendi. Yeni tasarım şimdi de 14.5.52 numaralı sürümle Google Play Store uygulamasına geldi. Google Play Store sonunda yeni Materyal Tasarım temasına kavuşuyor.

Arayüz çok sade

Arayüzü oldukça sade. Google Play’den Yeni Materyal Teması Play Store uygulamasındaki yeni kullanıcı arayüzüne yukarıdaki görseller aracılığı ile göz atabilirsiniz. Yazı tipinin yanı sıra butonların şekillerinde ve boyutlarında ufak ufak değişilikler olduğu görüldü.

Google Play'den Yeni Materyal Teması
Google Play’den Yeni Materyal Teması


En çok dikkat çeken yenilik ise Ana Sayfa, Oyunlar, Filmler ve Kitaplar bölümlerinin yer aldığı alt çubuk olarak öne çıktığı görüldü. Bildiğiniz gibi bu menü şu anki Play Store uygulamasında üst kısımda yer alıyordu.
Yeni Materyal Tasarım ile güncellenmiş Google Play Store uygulamasının ne zaman genel kullanıma sunulacağı konusunda bir bilgi yok. Ancak çok kısa bir süre içerisinde yayınlanması beklentiler arasında yer alıyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar