Gündem
Neler Oluyor?

Erken terhisler ne zaman başlıyor? İşte bedelli askerlik ücreti

Erken terhisler ne zaman başlıyor? İşte bedelli askerlik ücreti
Yeni askerlik sistemi düzenlemesi Cumhurbaşkanı tarafından Recep Tayyip Erdoğan onaylandı, daha sonra da Resmi Gazete’de yayımlanmış oldu. Yeni sistemde 20 yaşını doldurmuş ve 31 bin TL ödeyenler bedelli askerliğe hak kazanabilecek. Bedelli askerlikten yararlananlar bir aylık temel eğitimin ardından terhis olacak. Yeni askerlik sistemi düzenlemesi ile zorunlu askerlik 12 aydan 6 aya düştü. Kanun düzenlemesinin yürürlüğe girmesiyle beraberinde kışlalarda erken terhis çalışmaları da başladı. 6 aylık askerlik görevini tamamlayanlar istemeleri ve uygun görülmeleri halinde askerlik hizmetine devam edebilecek. Bu kişilere 2 bin lira maaş verilecek. Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır’da görev yapan askerlere ise ek bin lira verilmiş olacak.

Yeni askerlik sistemi yürürlüğe girdi! Erken terhisler ne zaman başlıyor? Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni askerlik sistemini onaylamış oldu. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni askerlik sistemi yasası ile askerlik sisteminde köklü değişikler hayata geçmiş oldu. Yeni sistemde, kısa dönem uzun dönem askerlik ayrımı sona ermiş oldu. Zorunlu askerlik 12 aydan 6 aya düştü. Yeni sistemde 20 yaşını doldurmuş ve 31 bin TL ödeyenler bedelli askerlik yapabilecek. Şu an askerde olup 6 aylık süreyi tamamlamış olanlar ise erken terhis olabilecek. Yeni kanun ile bazı kişilere askerlik muafiyeti de sağlanabilecek. Muafiyet kararı, Milli Güvenlik Kurulu’nun gerekli gördüğü sahalarda, Milli Savunma Bakanlığı’nın teklifi üzerine verilebilecek.

Erken terhisler ne zaman başlıyor
Erken terhisler ne zaman başlıyor

6 AYLIK ASKERLİK GÖREVİNİ TAMAMLAYANLARA ERKEN TERHİS OLABİLECEK

6 aylık askerlik görevini tamamlayanlar istemeleri ve uygun görülmeleri halinde askerlik hizmetine devam edebilecek. Bu kişilere 2 bin lira maaş verilecek. Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır’da görev yapan askerlere ise ek bin lira verilecek.

Kanun düzenlemesinin yürürlüğe girmesiyle kışlalarda erken terhis çalışmaları da başladı. 6 aylık süreyi tamamlamış olan 100 binden fazla askerin terhis süreci başladı.

31 BİN TL ÖDEYEN BEDELLİ ASKERLİK YAPABİLECEK

Yeni sistemde 20 yaşını doldurmuş ve 31 bin TL ödeyenler bedelli askerlik yapabilecek. Bedelli askerlikten yararlananlar bir aylık temel eğitimin ardından terhis olacak.

Düzenlemeyle, bakaya ve yoklama kaçağı durumunda olanların bir defaya mahsus olmak üzere bedelli askerlikten yararlanmasının önü açıldı, cezaları da affedildi.

Yeni askerlik kanunuyla beraberinde yedek subaylığın yanı sıra yedek astsubaylık da devreye girmiş oldu.

Erken terhisler ne zaman başlıyor?

Erken terhisler ne zaman başlıyor?

Erken terhisler ne zaman başlıyor?

Erken terhisler ne zaman başlıyor? İşte bedelli askerlik ücreti ne kadar? erken terhisler ne zaman başlıyor? Bedelli askerlik kaç ay ve ücreti ne kadar?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar