Gündem
Neler Oluyor?

En Hızlı İnternet Hangi Ülkenin?

En Hızlı İnternet Hangi Ülkenin? En Hızlı İnternet Hangi Ülkenin? Hangi ülke en hızlı interneti kullanıyor? Ülkelerin internet hızları ortalama kaçtır? Hangi ülke kaç mbit kullanıyor? Statista’da Mart 2019’da yayımlanan veri ve analizlere göre, ülke bazında değerlendirildiğinde, Çin, 829 milyon kullanıcı sayısı ile internet kullanımında zirvede yer alıyor. Çin’i, 560 milyon ile Hindistan ve 292 milyon ile ABD takip etmekte olduğu gözlendi.

Türkiye ise rapordaki verilere göre 69 milyon kullanıcı sayısı ile dünyada en çok internet kullanan 12. ülke olarak ön plana çıkmakta olduğu gözlendi.

En hızlı internet Singapur’da

Verilere göre yapılan inceleme de ise, en hızlı interneti 195.88 Mbps hız ile Singapur kullanmakta olduğu gözlendi. Singapur’u, 173,54 Mbps ile Hong Kong, 144,99 Mbps ile Güney Kore takip etmiş oldu.

Online dünyada en çok kullanılan dil yüzde 25,2 ile İngilizce olurken, İngilizceyi yüzde 19,3 ile Çince ve yüzde 7,9 ile İspanyolca takip etti.

WhatsApp, 1,6 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı ile dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması oldu. WhatsApp’ı, 1,3 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı ile Facebook Messenger takip etti.

Facebook ise 2,4 milyar aylık aktif kullanıcısı ile en büyük sosyal ağ olarak yerini aldı.

SpaceX Üst Yöneticisi olarak görev yapan (CEO) Elon Musk, devam eden projesi Starlik ile bütün dünyayı uydu ile internete bağlamak istemekte. Proje kapsamında geçtiğimiz aylarda 60 uydu uzaya yollanırken, toplamda 12 bin uydunun proje kapsamında uzaya gönderilmesi hedeflenilmekte.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayımlanan yer alan bilgide ise “Sürdürülebilir Gelişme için 2030 Ajandası” raporuna göre de 2030 yılına kadar her yetişkinin dijital ağlara, dijital finans ve sağlık hizmetlerine erişmesi hedefi bulunuyor.

En Hızlı İnternet Hangi Ülkenin?

En Hızlı İnternet Hangi Ülkenin?

En Hızlı İnternet Hangi Ülkenin?

En Hızlı İnternet Hangi Ülkenin? Hangi ülke en hızlı interneti kullanıyor? Ülkelerin internet hızları ortalama kaçtır? Hangi ülke kaç mbit kullanıyor?

Kullanıcı Oyu: 4.68 ( 2 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar