Gündem

Emekliye çifte zam geliyor

Emekliye çifte zam geliyor

5.1 milyon kişinin gözü yarın başlayacak olan toplu sözleşme maratonunda. Toplu sözleşmede yer alan hem 2018 ve 2019 zamları belirlenmiş olacak hem de memur emeklisine aile yardımı karara bağlanmış olacak.

Yaklaşık olarak ise 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri yarın başlayacak. Bunun beraberinde ise memur konfederasyonları ve Kamu İşveren Heyeti, Ağustos ayı boyunca memurların ve memur emeklilerinin 2018 ve 2019 yıllarında mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmeleri masaya yatırmış olacak. Bununla beraber ise 2 yıllık zam oranları belirlenecek hem de memur emeklisine aile yardımı, 4B ve 4C’lilere kadro gibi çok sayıda talep karara bağlanmış olacak.

614 TL EK GELİR OLACAK
Memur emeklilerinin gözü, hem zam oranlarında hem de aile yardımında olacak. Memur- Sen; memurlar ve memur emeklileri için 3 alternatifli zam teklifiyle masaya otururken, memurun aile yardımında yükseliş olarak yapılmasını ve memur emeklilerinin de bu ödemeden yararlanmasını istemiş olacak.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar