Gündem

Emeklilerin promosyonu 900 TL’ye yükseldi

Emeklilerin promosyonu 900 TL’ye yükseldi

 

10 milyon emeklinin maaşlarının ödenmesi karşılığı olarak verilecek olan promosyonda 900 TL’ye yükselindi.
Uzun süredir ve ortalama olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile sektördeki ikisi kamu dördü özel altı banka arasında pazarlığa konu olan emekli maaşlarına verilmesi planlanan promosyonlarda bankalar ödenecek rakamı 900 TL’ye kadar yükseltildi.

 

Böylelikle ise bankalar yeni emekli olan ve emeklilik maaşını şu anda bulundurdukları bankadan kendi bankalarına taşıyacak olan kişilere 3 yıl için 900 lira vermeyi taahhüt etmiş olacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bankalar arasında uzun zamandır devam eden emekli maaşı promosyon görüşmelerinde bankalar her yıl için 200 TL, üç yıl için 600 TL promosyon vermeyi bunun beraberinde kabul etmişti.
Gelinen son aşamada ise bankaların Bakanlığın 900 TL olan promosyon tutarını kabul ettiği belirtmekte olduğu gözlemler arasında yer aldı.
Ancak Türkiye Bankalar Birliği (TBB) üzerinden bir kaç özel banka ve iki kamu bankası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında Ocak ayının son günlerinden bu yana devam eden promosyon pazarlığı bakanlığın ısrar ettiği tutarın kabul edilmesiyle sonuçlanmış gibi gözükmüyor olarak göründü.

 

[poll id=”2″]

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar