Gündem

Elektrik fiyatlarına zam geldi

Elektrik fiyatlarına zam geldi

Elektrik fiyatlarına zam geldi. Elektrik fiyatlarına 1 Nisan’dan sonrasında geçerli olmak kaydı ile yüzde 2.89 oranında zam yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı olarak görev yapan Mustafa Yılmaz, elektrik fiyatlarında ortalama yüzde 2,89 artış yapıldığının bildirisinde bulundu.

Elektriğe zam

Yılmaz yaptığı açıklamada yer alan haberde ise, EPDK’nin son kurul toplantısında zam kararı aldıklarını belirtmiş oldu.

Elektrik fiyatlarının serbest piyasa koşullarında belirlendiğini ve dövizde yaşanan artışlar gibi unsurların bu maliyetleri etkilediğini belirten Yılmaz konuşmasında ise; “Son yaptığımız kurul toplantısında görevli tedarik şirketlerinden enerji temin eden tüketiciler için geçerli olan nihai fiyatlarda, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren uygulanmak üzere ortalama yüzde 2,89 artış ihtiyacı hasıl olduğunu gördük.” diye açıklamasına ekledi.

Yılmaz, elektrikte ortaya çıkan maliyet artışlarının biriktirilerek yıl sonunda toplu bir zam olarak yansıtılmasının doğru bir uygulama olmayacağına işaret ederek bunun beraberinde ise, “Bu durumdan hem vatandaşımız zarar görür hem de sektörümüz. İhtiyaç hasıl olması halinde küçük düzeyli bu tip fiyat artışlarını uygulamak hem tüketicimiz hem de sektörümüz için daha doğru olacaktır.” diye konuşmada bulundu.

Elektrik fiyatlarına en son ise 1 Ocak tarihinde zam yapılmıştı.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar