Gündem

Ek KPSS Başvurusu ne zaman?

Ek KPSS Başvurusu ne zaman?

Ek KPSS Başvurusu ne zaman? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenilmiş olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na ilişkin olarak (EKPSS) başvurular alınmaya başlanmış olundu. ÖSYM’nin resmi sayfasından yayımlanan duyuruda yer alan haberde ise;

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik

Bununla beraber EK KPSS tarihleri açıklanmış olundu.

Ek KPSS Başvurusu

Memur olmak isteyen milyonlarca kişi KPSS’ ye başvurmak için tarihleri araştırma içerisinde idi. Engelli insanların memur olmalarının ilk adımı olan EKPSS sınavının kaldırılacağı geçtiğimiz yıllardan bu zaman sürecine kadar tartışma konusu olmuştu ancak beraberinde tercih takvimi açıklandı. 2018 yılında da yapılacağı kesinleşmekte olan EKPSS sınavı tarihi ve başvuru tarihleri yayınlanan yönetmelikte ise 2018 ÖSYM Takvimi ile beraberinde açıklandı. Memur olmak isteyen engelli memur adaylarının beklemiş olduğu açıklamayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından geldi. Bakanlık, 2018 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri hakkında bilgi verdi. Buna göre 2018 EKPSS’nin yapılacağı ve başvuruların alınacağı tarih belli oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2018 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri hakkında resmi açıklama yaptı. Engelli memur alımı 2018 adaylarının merakla beklediği Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı EKPSS Başvuru tarihi ve sınav tarihi ilişkin olarak ise ilk bilgi Bakanlıktan gelmiş oldu.

ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2018 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri hakkında resmi açıklama yapmıştı. Engelli memur alımı 2018 adaylarının merakla beklediği Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı EKPSS Başvuru tarihi ve sınav tarihi ilişkin ilk bilgi Bakanlıktan gelmişti. ÖSYM’nin sitesinde de yer alan bilgiye göre yer alan haberin devamında ise: EKPSS Sınavı, 22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilmiş olacak. Açıklanan bilgilere göre; 2018 EKPSS Nisan ayında yapılacak olan, Başvurular ise Şubat’ta başlangıç yapıp Mart ayında sona ermiş olacak.

ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME TAKVİMİ
DönemTercih Tarihleri
2018/108-16/03/2018
2018/2Daha sonra ayrıca duyurulacaktır.
 
ENGELLİ KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI(EKPSS) TAKVİMİ
Sınav TarihiSınava Başvuru TarihiSınava Geç Başvuru GünüSonuç Açıklama Tarihi
22/04/201806-21/02/201813-14/03/201817/05/2018
ENGELLİ KURA KAYDI TAKVİMİ
Kuraya Başvuru TarihiKuraya Geç Başvuru Günü
02-16/05/201829-30/05/2018
Ek KPSS Başvurusu ne zaman?

Ek KPSS Başvurusu ne zaman? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenilmiş olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ilişkin olarak (EKPSS) başvurular alınmaya başlanmış olundu.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar