E-devlet Soyağacı sorgulama ne zaman açılacak?

 

E-devlet Soyağacı sorgulama ne zaman açılacak? Yakın zaman içinde hükümet e-devlet üzerinden soyağacı sorgulama hizmetini sunmuştu. Bunun beraberinde hizmet sunulduktan sonrasında ise uygulama kilitlenmişti.

Soyağacı nedir?

Soyağacı nedir? Soyağacı aile tablosunu gösteren bir uygulamadır. Soyağacı uygulaması ile akrabalarınızı, dedelerinizi atalarınıza kadar sorgulama yapabilirsiniz. Hangi ırka, kökene ait olduğunuz bilgilere kadar erişme imkanı sizlere sunuyor. Bunun beraberinde ise birçok hizmetleri de sunmakta. Soyağacı ile aile kimlik bilgileri ve beraberinde geçmişe ait bilgilere erişebiliyorsunuz. Sisteme giriş yaptığınız esnada ise 1800’lü yıllara kadar anne ve baba tarafının geçmiş olan bütün isim ve soy isimleri, memleketleri, ölüm tarihleri, mahalle-köyleri vb. gibi bütün bilgilerine kadar erişim sağlanabilecek.

Soyağacı ne zaman hizmete sunulacak?

Soyadı hizmete sunum tarihi kesin olmasa da en geç 1 hafta içerisinde tekrar hizmete sunulmuş olacak. Şuan ise e-devlet üzerinden giriş yapıldığında ise hata vermektedir. Çalışma devam ediyor uyarısını görebilirsiniz.

Soyağacı ne zaman hizmete sunulacak
Soyağacı ne zaman hizmete sunulacak

Ayrıca bu uygulamayı kullanmanız için ise E-devlet şifresi almanız gerekiyor. E devlet şifre nasıl alınır? yazımızdan kolaylıkla nasıl şifre alma aşamalarını görebilirsiniz. E-devlet sistemine giriş için https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden girebilirsiniz.

#Konu ile ilgili soru ve görüşleriniz için yorumda bulunabilirsiniz.

 

0
like
0
love
1
haha
10
wow
0
sad
0
angry

Facebook

Yorum

Finanspara Bültene kayıt olun!

Finanspara Bültenine kayıt olun piyasadan önce siz haberdar olun...

Başarılı bir şekilde bültene kayıt oldunuz :)

Hadi bir sorun oluştu :(

2 YORUMLAR

CEVAP VER