Para piyasası

Düzenleme olmaz ise asgari ücretler düşebilir

Yılbaşında net olarak ise bin 300 lira olarak belirlenen asgari ücrette düşüşler olabilir ve kısa sürede düzenleme yapılmaz ise, ekim ayında bir üst gelir dilimine dahil edilecek olan ve çalışanların ödediği vergi yükselecek, ücretleri 70 TL azalmış olacak.

 
Yılbaşında bin 300 TL’ye artış gösteren asgari ücret, yeni bir düzenleme yapılmaz ise düşüşler ve ekim ayından itibaren yüzde 20’lik gelir vergisi dilimine girmiş olacak. Çalışanların ödediği vergi artacak, ücretleri 70 TL azalış gösterebilir.
Yılbaşında net bin 300 lira olarak belirlenen ve asgari ücret, kısa süre içerisinde düzenleme yapılmaz ise ekim ayında bir üst gelir dilimine dahil edilecek. Asgari ücretin gelecek ay yüzdesel oranda ise 15 yerine yüzde 20’lik vergi dilimine girmesi halinde çalışanların aylık ücreti yaklaşık olarak ise 70 lira azalış gösterebilir. Ödedikleri gelir vergisi 86.5 TL’den 156,5 TL’ye artış gösterecek. Asgari ücret önceki yıllarda yılın son zaman diliminde yüzde 20’lik vergi dilimine girdiğini hatırlayacaksınız.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar