Para piyasası
Neler Oluyor?

Dolardaki yükseliş Hedge Fonları ile düştü

Dolardaki üç aylık yükseliş sonrasında ise hedge fonları, ABD parasına yönelik olarak yükseliş beklentilerini azaltmış oldu.

Doların geçen üç aylık yükselişi hedge fonlarının ABD parasındaki yukarı yönlü pozisyonlarını azaltmalarını tetikledi.

ABD’de Emtia Vadeli İşlem Komisyonu’nun (CFTC) son verilerine göre kaldıraçlı fonların dolardaki yükseliş beklentisi, Haziran ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Dolar Spot Endeksi, Pazartesi günkü düşük hacimli işlemlerde yüzde olarak 0.05 düşüş gösterdi. Gösterge endeks, Cuma günü Mayıs 2017’den beri en yüksek seviyesini görmüş idi.

Ekonomistlerin katılımıyla gerçekleştirdiği anketine göre yer alan haberde ise Fed’in bu haftaki politika toplantısında borçlanma maliyetlerini artırması ve gelecek yıl içn daha yavaş bir faiz artırımı temposunun sinyalini vermesi beklentiler arasında yer alıyor.

Hong Kong’da Credit Agricole Döviz stratejisti olarak görev yapan David Forrester, “Dolarda bir sonraki hareket FOMC tarafından belirlenecek. Piyasa, Fed’den bu hafta ‘güvercin bir faiz artırımı’ bekliyor. Bu nedenle Fed’in söyleminin ve noktasal grafiğin beklentilere uymaması riski mevcut.” diye açıklamada bulundu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar