Gündem
Neler Oluyor?

Dolarda Tarihi Rekor: 4.38 TL

Dolarda Tarihi Rekor: 4.38 TL

Dolarda Tarihi Rekor: 4.38 TL Dolar kuru, ABD Başkanı olarak görev yapan Trump’ın İran kararı sonrası tarihi zirvesini 4.3513 TL’ye taşımış oldu. Euro kuru ise en yüksek rakamı ise 5.1658 TL’yi gördü. Piyasalar gelişmeleri takip edecek.

ABD Başkanı Donald Trump‘ın İran kararı öncesi 4.32 rakamında bulunan dolar/TL, kararın açıklanmasının sonrasında ise kademeli olarak yükselişe geçerek uluslararası piyasalarda 4.35 TL’nin üzerini görmüş oldu. Tarihi zirvesini 4.3513 TL’ye taşıyan dolar kuru, saat 8.48 itibarıyla yer alan rakam ise 4.3358 TL’de hareket ediyor.

Euro/TL gün içerisinde en yüksek 5.1658 seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.14 seviyesinde hareket ediyor.

TRUMP NÜKLEER ANLAŞMADAN GERİ ÇEKİLDİ

ABD Başkanı olarak görev yapan Donald Trump, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, İran ile varılan nükleer anlaşmadan ABD’nin çekileceğini açıklama yaptı. Trump, kendisinden önceki ABD Başkanı Barack Obama döneminde yer almakta olan 2015 yılında imzalanan; İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin’in de imzaladığı anlaşmadan tek taraflı olarak çekileceğini duyurdu. Trump, “Bu utanç verici anlaşma barış getirmedi. İran’a en üst düzeyde yaptırımlar uygulayacağız” diye açıklamada bulundu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar