Para piyasası

Dolarda son durum nedir?

Dolarda son durum nedir?

 

 

Global piyasalarda iyimserliğin devamı olarak ise kurda aşağı yönü desteklemekte olduğu gözlendi. Dolar/TL 2,89’un altında işlem görmeye devam ediyor.

 

 

Global piyasalarda Japonya’da ekonomiyi destekleyecek adımlar atılacağı bunun beraberinde ise beklentilerinin yaratmış olduğu iyimserlik gelişmekte olan ülkelere ilişkin risk iştahını desteklemesiyle beraberinde ise kurda 2,89 seviyesinin altındaki seyir devam etmekte olduğu gözlendi.
Japon ekonomisine yönelik beklentilerin yanı sıra olarak Almanya’nın ilk defa negatif getirili 10 yıllık tahvil ihraç etmesinin de etkisiyle neticesinde yatırımcılar neredeyse her gelişmekte olan ülke varlığına giriş yapıyor olması gözlendi.
Bankacılar TL’nin diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinden bir miktar gerisinde kaldığını belirtilirken, bu gelişmede son günlerde artan kurumsal döviz talebi ve TCMB’nin faiz indirimlerine devam edeceği beklentisinin etkili olduğunu belirtmekte oldukları gözlendi.

Dolarda son durum nedir


Bir diğer taraftan ise Fransa’da silahlı bir saldırgan tarafından kullanılan kamuoyunun Ulusal Gün sebebiyle kutlamalarda olan kalabalığın içine hızla sürülmesi sonucu 80 kişi hayatını kaybetmesi ve çok sayıda yaralının bulunması ise bugün piyasalardaki iyimserliği sınırlayan bir etken olarak ön plana çıktığı gözlendi.

 

[poll id=”3″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar