Para piyasası

Dolar yılın en düşük seviyesinde

Dolar yılın en düşük seviyesinde

Dolar yılın en düşük seviyesinde. Yurt içinde Kurban Bayramı tatili sebebiyle piyasaların kapalı olduğu günde, dolar ise, ABD’den gelen tarım dışı istihdam verisi ve analizi açıklanmasıyla yılın en düşük seviyesi olan 3,4175’i görmüş oldu.

 

Yurt içinde Kurban Bayramı tatili sebebi ile piyasaların kapalı olduğu günde  dolar kuru, uluslararası piyasalarda bunun beraberinde dolar/TL, ABD’de ağustos tarım dışı istihdam verisi ve analizinin beklentilerden kötü gelmesinin sonrasında ise 3,4175’e kadar gerileyerek yılın en düşük rakamını gördü.

ABD’de ağustos tarım dışı istihdam verisiyle beraber, 156 bin artarak beklentilerden kötü geldi. 209 bin artması beklenen tarım dışı istihdam verisi temmuz ayında 180 bin yükselmişti. ABD’de temmuz tarım dışı istihdam artışı 209 binden 189 bine, haziran tarım dışı istihdam artışı 231 binden 210 bine aşağı yönlü revize edilmiş oldu.

Ağustosta işsizlik oranı yüzde olarak ise 4,4 seviyesinde gerçekleşerek temmuz ayına göre 0,1 puan artarken, saatlik ücretler de aylık yüzde 0,1, yıllık yüzde 2,5 artışla beklentileri karşılayamamış oldu.

Beklentilerin altında gelen verilerinin ardından dolar endeksindeki geri çekilmeye bağlı olarak, dolar/TL 3,44 seviyelerinden 3,4175’e gerileyerek yılın en düşük seviyesini gördü. Bunun beraberinde ise 3,42’nin üzerinde dengeleme gösteren dolar/TL, saat 16.10 itibarıyla 3,4220 seviyesinde işlem görüyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar