Forex Haberleri

Dolar/TL 3,91’e yaklaşırken Sterlin/TL rekor kırdı

Dolar/TL 3,91’e yaklaşırken Sterlin/TL rekor kırdı

 

Dolar/TL 3,91’e yaklaşırken Sterlin/TL rekor kırdı. TL varlıklar geçen hafta değer kabını devam ettirmesinden sonra yeni haftaya da oldukça kötü başlangıç yaptı.

Dolar 3,91 olurken Sterlin rekor doğru gidiyor. Cuma günü Cumhurbaşkanının açıklamaları mevcut endişelerin artmasına sebep oldu ve jeopolitik, siyasi ve ekonomik risklerin yanına TCMB hükümet gerginliğinin de eklenmesi ile TL varlıklardan çıkışlar da artıyor.
Güne alıcılı başlayan Sterlin/TL kuru, TL’deki kayıpların yükselmesi ile 5,1806’ya yükselerek tarihi rekor kırarken CHF/TRY kuru 3,9594, Gram Altın 161,85 TL ile rekor tazeledi. Dolar/TL ise 3,9084’e artış gösterdi.
Bakan Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının sonrasında ise ilk açıklamalarında faizlerin aşağı çekilmesi çalıştıklarını, enflasyonun da tek haneye inmesi gerektiğini belirtti.
Merakla takip edilen Zarrab davası konusunda ise kasıtlı ve ekonomiye zara vermek amaçlı olduğunun açıklamasında bulundu.
Türk Lirası, yeni haftada dolar karşısında en çok değer kaybı yaşayan gelişen ülke para birimi oldu ve sterlin ile frank karşısında da rekor düşük seviyeye gerileme gösterdi.
Günün devamında USD/TRY kurunda 3,92 gün içi direnç olarak takip edilecek seviye olurken, olası geri çekilmelerin ise 3,87 üzerinde kalması beklentiler arasında yer alıyor.

#STERLİN

#DOLAR

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar