Gündem
Neler Oluyor?

Dolar Tarihin En Büyük Rekorunu Kırıyor: 6.77 TL

Dolar Tarihin En Büyük Rekorunu Kırıyor: 6.77 TL

ABD ile devam eden gerginliğin sonrasında dolar bu sabah saatlerinde dolar 6.30 lirayı aşarak tarihi rekor kırmış idi ancak rekoruna rekor katmaya devam ediyor. Euro ise 7 lirayı görmüştü. 09:35’te dolar yeniden 5.80’li seviyelere inerken, Euro 6.70’li, sterlin ise 7.50’li seviyelere çekilmiş oldu.

Dolar/ TL, makro ekonomik verilerde bir değişim olmadığı halde ABD ile devam eden gergin ilişkilerde piyasaların beklentisine ilişkin olarak ise dönük bir gelişme yaşanmaması sebebiyle yukarı yönlü atağına devam ediyor. Saat 9:15 sularında dolar 6.30 TL’yi geçmişti. Euro ise 7 lirayı aşmıştı. Kurdaki oynaklıkla TL’nin günlük kaybı yüzde 11’i geçti. Döviz piyasasındaki sert dalgalanma devam ederken bunun beraberinde ise 09:35’te dolar yeniden 5.80’li seviyelere inerken, Euro 6.70’li, sterlin ise 7.50’li seviyelere çekilmiş oldu.

DOLAR KURUNDAKİ SERT ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Dolar durmak bilmeyen sert artışları sürüyor. Gün içinde 7 TL ile kapanış gösterebilir. 1 günde ise ortalama %22 artış gösteren dolar, rekoruna rekor katmaya devam edecek mi? Tarihi rekor giderek her gün her saniye ve her saat kendini yeniliyor. Merkez Bankası faizleri yükseltse de değişen hiç bir şey olmuyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar