Para piyasası
Neler Oluyor?

Dolar Sakin Seyirde

Dolar güne sakin seyirde devam ediyor. Fed kararı sonrası Dolar/TL 5,30 seviyesinde seyretmekte.
ABD Merkez Bankası (Fed) kararı ve ABD Başkanı Trump’un Suriye’nin kuzeyinden askerleri çekeceğini açıklamasının sonrasında ise dolar/TL gerilemeye başlamış oldu. Saat 08:38 itibariyle dolar 5.3106 lira seviyesinde işlem görüyor. Dolar/TL, bugün ise yer alan incelemede ise en düşük 5,2823, en yüksek 5,3222 seviyesini görmüş oldu. Euro ise 6.0555 lira seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Euro/dolar paritesi 1.1385 seviyesinde. Gram altın 212.4 lira seviyesinde işlem görüyor. 2 yıllık tahvil faizi yüzde 20.71 seviyesinde yer almakta olduğu gözlendi.

Dolar Güne Nasıl Başladı?

ABD’de Federal Açık Piyasa Komitesi bugün yaptığı toplantıda beklentilere paralel olarak federal fon faiz oranını 25 baz puan artırarak yüzde olarak 2,25-2,50 seviyesine çıkardı.

Fed üyeleri 2019 yılı için faiz artırımı sayısı için medyan tahmini 3’ten 2’ye indirdiler. Fed Başkanı Jerome Poqell, Fed yetkililerinin ekonominin gelecek yıl iki faiz artırımına ihtiyaç olacak şekilde büyümesinin daha muhtemel olduğunu düşündüğünü belirtmiş oldu.

ABD Merkez Bankası(Fed) yetkilileri bu yıl ve gelecek yıl için ekonomik büyümeye ilişkin tahminlerini aşağı çekti.
Beyaz Saray Sözcüsü olarak görev yapan Sarah Sanders, ABD askerlerinin Suriye’den çekilme sürecinin başladığını açıklamasında bulundu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar