Para piyasası
Neler Oluyor?

Dolar Ne Kadar Oldu?

Dolar Ne Kadar Oldu? Dolar güne nasıl başladı? Dolar yorum ve analizleri güne nasıl başladı dolar yükselecek mi? Düşecek mi? Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasının sonrasında ise genel olarak TL varlıklarda baskı devam ederken, Fed Başkanı olarak görev yapan Jerome Powell’ın faiz indirimi beklentilerini artıran açıklamaları sonrası dolar/TL gerileme göstermiş oldu. Dolar/TL bu sabah güne 5.67 rakamında başlangıç yapmış oldu.

Dolar/TL ne kadar oldu?

Dolar/TL ne kadar oldu? Powell ticaret belirsizlikleri ve zayıf küresel ekonominin ABD ekonomisi görünümü üzerinde baskı yaratmaya devam ettiğini ve Fed’in ABD’de ekonomik büyümeyi sürdürmek için “uygun şekilde” adım atmaya hazır olduğunu belirtmiş oldu.

Powell’ın Fed’in bu ay son 10 yıllık süreçte ilk kez faiz indirimi yapacağı beklentilerini güçlendiren konuşmasının sonrasında ise dolar euro ve yen karşısında günün dip seviyelerini görmüş oldu.

Dolar/TL saat 07.25 itibarıyla 5.6728/5.6782’den işlem gördü. Dolar kurunun söz konusu seviyelerdeki seyri devam etmekte olduğu gözlendi.

Fed’in 50 baz puanlık faiz indirimi yapacağı beklentileri ortadan kalksa da zayıf enflasyon ve Çin ile ticaret savaşının işletmelere yansımasına ilişkin artan endişelerle hala 25 baz puanlık indirim beklentiler arasında yer alıyor.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar