Para piyasası
Neler Oluyor?

Dolar Güne Nasıl Başladı? 22.11.2018

Dolar Güne Nasıl Başladı? 22.11.2018

Dolar/TL 5,32 rakamında güne başladı. ABD’de Şükran Günü sebebiyle piyasaların kapalı olacağı yeni güne Dolar/TL 5,32 rakamında yatay seyirde başlangıç gösterdi. Saat 07:58 itibariyle dolar 5.3211 lira seviyesinde işlem görüyor. Dolar/TL, bugün en düşük 5,3051, en yüksek 5,3251 seviyesini gördü. Euro ise 6.0729 lira seviyesinde işlem görüyor. Euro/dolar paritesi 1.1393 seviyesinde. Gram altın 209.8 liradan alıcı buluyor. 2 yıllık tahvil faizi yüzde 20.95 seviyesinde yer alıyor.

TCMB ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti yüzde 24,00 oldu.

Dolar Güne Nasıl Başladı? 22.11.2018 tarihli incelemede ise AK Parti Sözcüsü olarak görev yapan Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmeye ilişkin, “Önemli ve verimli bir görüşme yapıldı. Yerel seçimdeki iş birliğiyle ilgili son derece olumlu bir noktadayız” dedi.
ABD Savunma Bakanı James Mattis, Suriye’nin kuzey sınırı boyunca gözlem noktası kuracaklarını ve olası tehditlere karşı olarak Türkiye’yi uyarmak istediklerini söyledi.
AB Komisyonu Sözcüsü, Başbakan olarak görev yapan Theresa May ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker arasındaki görüşme sonrasında yaptığı açıklamada yer alan incelemede ise, Britanya ile AB’den ayrıldıktan sonraki ilişkiler konusunda iyi bir ilerleme sağlandığını ve beraberinde ancak henüz nihai bir anlaşmaya varılamadığını belirtmiş oldu. İngiltere Başbakanı Theresa May’in Sözcüsü, Brexit müzakerelerinin Birleşik Krallık için doğru anlaşmayı elde edene kadar süreceğini belirtmiş oldu. İrlanda Parlamentosu, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği müzakerecilerinin üzerinde uzlaştıkları Brexit anlaşmasına ezici bir çoğunlukla destek verdi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar