Para piyasası

Dolar düşer mi?

Dolar düşer mi?

Dolar düşer mi? Dolar kuru giderek yükseliyor. Rekor seviye ne kadar ne durumda olacak hala belirgin değil. Ancak doların yükselmesi esnaf ve halkı kan ağlatıyor. Dolar düşer mi? Dolar endeksli tüm ürünlere zamlar geldi.

DOLAR VE EURO GÜNE NASIL BAŞLANGIÇ YAPTI?

İstanbul serbest piyasada dolar 3,5300, avro 3,7970 liradan günü başlamış oldu. Kapalı çarşı’da 3,5280 liradan alınan dolar rakamsal olarak ise 3,5300 liradan satılıyor. 3,7950 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 3,7970 lira olarak belirlenmiş oldu.

DÜN KAÇ TL’DEN KAPATMIŞTI?

Dünkü kapanışta doların satış fiyatının rakamı ise 3,5400 lira, avronun satış fiyatı ise 3,7850 lira olmuştu ve işlemlerine devam ediyor.

 

DÖVİZ

Euro bir önceki seansta İtalya’da Başbakan olarak görev yapan Matteo Renzi’nin referandumu kaybetmesinin sonrasında ise son 21 ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra tekrardan toparlanarak yatay bir seviyeye geçmiş oldu.

Renzi dün yaptığı bir duyuruyla istifa edeceğini açıklarken, referandumda çıkan yüzde oranı ile 59.1’lik hayır oyu birçok kişinin beklentilerinden daha güçlü olduğu görüldü. Dolar kurunun ise en büyük etkilerinden biri ise Trump’ın başkan olmasıyla kurun giderek TL karşısında değer kazanması oldu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun çağrısı bakalım buna etki edebilecek mi? Ancak bunun beraberinde ise Merkez Bankasınında faizleri indirmesi gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ise Merkez Bankasına da çağrıda bulundu ve faizlerin indirin çağrısı yer aldı.

Bu konuşmadan sonra ise halkın büyük çoğunluğu döviz bürolarında dolarlarını bozdurmaya başladı. Bu çağrıdan sonra bakalım dolar ve TL nasıl bir yol izleyecek. Dolar düşer mi?  sorusu ise halkında kafasında artık soru işareti bıraktı. Birçok ithal olan ürünlere ciddi manada zamlar geldi. Halkın çoğunluğu ise artık ithal ürünler yerine yerli ürünlere yönelmeye başladı. Dolar ise nasıl bir seyir izleyeceği ilerleyen günlerde belli olacak. Bunun yanında ise Borsa istanbul ise ciddi kayıplar yaşanıyor.

Altın Fiyatları için Tıklayınız

 

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar