Para piyasası

Dolar 3.61 TL’den işlemde

Dolar 3.61 TL’den işlemde.

Geçtiğimiz haftayı 3,62 rakamından kapatan dolar/TL bu sabah işlemlere ise 3.62’nin üstünde başlarken, gerileyerek 3.61’in altına düşüş gösterdi.

 

Mayıs ve haziran aylarını 3.50 TL seviyesinde dalgalanarak yaşamış dolar/TL paritesi, geçtiğimiz hafta 3.64’ün üzerini test etmiş oldu.
AB ile ilişkileri, jeopolitik gelişmeleri ve küresel piyasaları takip eden kur ve faizde hafta süresince yaşanan sert yükselişi ABD’de tarım dışı istihdam verisi hafifletti. Yine de haftalık bazda bakıldığında dolardaki prim yüzde 3 seviyesinde oluşmuş oldu.
Analistler dolar endeksinde güçlenmenin devam etmesi durumunda dolar/TL’de 3.65 eşiğinin geçilmesinin olası olduğunu fakat ABD’de son tarım dışı istihdam verisinde saatlik ücret artışının beklentilerden daha düşük kalmasının ardından ise dolar/TL’nin 3.60- 3.65 aralığında kalmasını sağlayabileceğini belirtmekteler.

 

Dolar/TL bu sabah uluslararası piyasada saat 10:00’da 3,6102, haftayı 4,1290 seviyesinden kapatan euro/TL ise 4,1169 seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.
Yurt içinde bugün endüstri üretimi verisi takip edilecek.

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar