Para piyasası

Dolar 3.53 TL seviyesinde

Dolar/TL haftanın ilk işlem gününde ise 3.5361 seviyelerinden başlamış oldu. Uluslararası piyasalarda ilk işlemlerde dolar/TL 3.5361 rakamında yer alıyor.

Euro/TL 3.9649’dan işlem görmeye devam ederken, euro/dolar 1.1211 seviyesinde yer alıyor. Brent petrol 48.40, altının ons fiyatı da 1267.56 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

 

Dolar yükseldi jeopolitik gelişmeler izleniyor
Katar ile askeri alanda iki anlaşmanın kabul edilmesiyle beraberinde ise 3.55’in üzerine çıkan dolar/ TL’deki tansiyon haftanın son işlem gününde sınırlı bir miktar düşüş gösterirken, kur dar bantta seyir izlemiş oldu. Hafta başından beri piyasalar tarafından yakından izlenen İngiltere seçimleri sterlinde sert değer kaybına neden oldu. Dolar, haftalık bazda TL karşısında değer kazanmış oldu.
Katar ile ilgili gelişmelerin ardından piyasalarda bölgeye ilişkin endişeler izlenmeye devam etse de sorunların askeri bir boyuta ulaşmasının şu an için beklenmemesi piyasalardaki baskının da sınırlı kalmasını sağlıyor. Küresel risk iştahında şimdilik çok büyük bir değişim olmadığı görüldü. Bu hafta Fed ve MB’nin faiz kararları piyasada yakın takipten izlenilmiş olacak.

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar