Para piyasası

Dolar 3.50 TL’nin altında

Dolar 3.50 TL’nin altında

Dolar/TL 3,50 seviyesinin altında açılış yaptı. Jackson Hole toplantısı öncesinde ise Dolar/TL, dünün sonrasında ise bugüne de 3,50 seviyesinin altında başlangıç yaptı.

 

Dolar/TL bugün en düşük 3,4941, en yüksek 3,4986 seviyesini görmüş oldu. Euro ise 4.1142 lira seviyesinde seyir etmekte. Euro/dolar paritesi ise 1.1756 rakamında bulunuyor.

Dolar 3.5 TL’nin altına güne başladı. Dolar/TL uzun süredir beklenen psikolojik rakam olan 3.50’yi hafta başında aşağı yönde kırmasının sonrasında ise iki ayın en düşük seviyesinde dar bantta yatay bir seyir izliyor. Bankacılar bugün iç piyasada TÜİK’in açıklayacağı tüketici güven endeksi verisini, dış piyasada ise Euro bölgesi ve ABD ekonomilerine ilişkin öncü imalat ve hizmetler PMI verilerini izleyecekler. Verilerin piyasalarda büyük bir değişim yaratması öngörülmezken piyasaların gözü ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Perşembe ve Cuma günü Jackson Hole’de düzenleyeceği yıllık sempozyuma çevrilmiş durumda. Her ne kadar Avrupa ve ABD merkez bankası başkanlarının para politikasına ilişkin güçlü bir sinyal vermesi beklenmese de, açıklamalar yakından takip edilmiş olacak. Uzmanlar, Fed yetkilileri arasında düşük enflasyon endişelerinin yaygın olduğunu gösteren tutanakların sonrasında ise Yellen’in piyasalara yön verecek bir açıklama yapmasının beklenmediğini belirtiyorlar.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar