Gündem

Daha önce promosyon alıp banka değiştiren emekliye şok!

Daha önce promosyon alıp banka değiştiren emekliye şok!

 

Buna göre, TC kimlik numarasının son hanesi 0-2 ile biten emekliler Mart ayından itibaren, 4-6 ile bitenler Nisan ayında,, 8 ile bitenler ise Mayıs ayında promosyon ödemelerini alabileceklerdir.“ Alınan emekli maaşlarına göre promosyon tutarı değişecek. 3 yıllık dönem için; maaşı bin liranın altında olanlara 300 lira, maaşı bin-2 bin lira arasında olanlara 375 lira, maaşı 2 bin liranın üzerinde olanlara 450 lira ödenecek.

 

 

“ Daha önceki karar böyleydi. Fakat bankalara promosyonları almaya giden çoğu emekli şok oldu. Çünkü bu karar ve promosyon, daha önce banka değiştirmemiş ve değiştirme hakkını kullanmamış, bundan dolayı para veya altın almamış emekliler için geçerli olduğu meydana çıktı. Bu hakkı kullanıp da daha önce banka değiştirmekten dolayı 300.00 TL ve üstü para ödenenler yaptıkları anlaşma gereği, 3 yıl o bankadan emekli maaşlarını almak koşulu olduğu için, ikinci bir defa para yani promosyon ödenmeyeceği bildirildi. Bunun yanında örnek olarak maaşı bin-2 bin lira olan emekliye ödenecek miktar 375.00 TL olduğu halde eskiden anlaşma yapıldığı için 300.00 Aldığından dolayı aradaki fark olan 75.00 TL’nin ödenmeyeceği öğrenildi.

 

 

[poll id=”5″]

 


Etiketler

Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar