• YARIM ALTIN
  8.393,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • BITCOIN/TL
  2203661,113
  % 0,24
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Cumhurbaşkanından 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanından 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanından 1 Mayıs mesajı

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında yer alan, çalışma hayatıyla ilgili sorunların diyalog ve uzlaşma ile çözülebileceğine inandığını belirtmiş oldu.

 

 

1 MAYIS HABERLERİ
Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde işçilerle buluştuDavutoğlu, Çankaya Köşkü’nde işçilerle buluşma gerçekleştirildi.
Türk-İş, Taksim’e çelenk bıraktıTürk-İş, Taksim’e çelenk bıraktı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, işçi ve emekçilerin, tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlaması yapıldı.
Erdoğan, emekleri ve alın terleriyle, ülkenin ilerlemesinde ve refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerin haklarını ararken gösterecekleri demokratik ve barışçı tavrın, demokrasinin gelişmesi bakımından da büyük önem taşıdığını vurguladı.
Çalışanların sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları gibi konuların, bulunduğu tüm görevlerde önem ve öncelik verdiği konular arasında yer aldığını belirten Erdoğan, mesajında şunları belirtmiş oldu:
“Çalışma hayatıyla ilgili mevcut sorunların da, emekçilerimiz, sendikalarımız, işverenlerimiz ve sivil toplum örgütlerimiz arasında karşılıklı diyalog ve uzlaşma yöntemiyle çözülebileceğine inanıyorum. Bu anlayışın tüm kesimlerce benimsenmesi, çalışanlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında mesafe alınmasının kolaylaşmasını da beraberinde getirecektir. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak, bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

 

 

[poll id=”2″]

 

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.