Gündem

Büyükanne maaş ödemeleri ne zaman?

Büyükanne maaş ödemeleri ne zaman? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, büyükanneye torun maaşı ödemesinin bugünden itibaren ödemeler olacağını açıkladı. Bakanlık açıklamada 1 Ocak- 12 Nisan arası 788 bin 509 net istihdam sağlandığının bilgisini verdi.

 

 

Büyük anne maaş ödemeleri ne zaman?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ödemelerin ise bugünden itibaren yapılacağı duyurusunda bulundu. 15-31 Mart tarihlerinde başvurusunu tamamlayarak, katılım belgesi imzalayan 5 bin 735 büyük anneye, bugünden itibaren ilk ödemeler PTT aracılığıyla gerçekleştirilmiş olacak ve tüm ödemeler PTT kanalı ile yapılacak. Uygulama kapsamında büyük annelere aylık 425 TL torun maaşı verilecek. Süresi içinde gelmeyen veya belgelerini teslim etmeyenler sebebiyle illerde eksik kalan kontenjanlar için yedek listeler belirlenmiş oldu. Yedek listede yer almakta olan, Ankara’dan 55, Antalya’dan 60, Bursa’dan 132, Gaziantep’ten 50, İstanbul’dan 163, İzmir’den 114, Kayseri’den 40, Konya’dan 51, Sakarya’dan 42, Tekirdağ’dan 59 olmak üzere toplam 766 kişi bulunmakta olduğu gözlendi.

 

Bakanlık bunun beraberinde ise istihdam seferberliğindeki son rakamları da duyurusunda bulundu. Buna göre 1 Ocak- 12 Nisan arası 788 bin 509 net istihdam sağlandığını belirtmiş oldu.

 

 

Büyükanne maaş ödemeleri ne zaman?

Büyükanne maaş ödemeleri ne zaman? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, büyükanneye torun maaşı ödemesinin bugünden itibaren ödemeler olacağını açıkladı.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar