Gündem
Neler Oluyor?

Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı

Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı. GSS ve SGK prim borçlarını yapılandıranların son ödeme tarihi olarak 28 şubat’a uzatıldığını duyurusu yapıldı. Bunun beraberinde ise, 2018/Aralık ve 2019/Ocak aylarında ödenecek taksitler ile 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken GSS prim borçlarının da gecikme zammı ve cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat sonuna ödenebileceğini belirtmiş oldu.

Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve SGK prim borçlarını yapılandıranların son ödeme tarihinin ise bunun beraberinde 28 Şubat’a uzatıldığını açıklaması yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 7143 sayılı Kanuna göre SGK’ye olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini duyurusu yapıldı. Bakan Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, yapılandırmadan faydalanan işverenlerin istihdam teşviklerinden ve sağlık hizmetinden de yararlanmaya devam edeceklerini bildirisinde bulundu.

YAPILANDIRMADA SON ÖDEME TARİHİ 28 ŞUBAT 2019

Bakan Selçuk açıklamasında yer alan bilgide ise, borçların yapılandırılmasıyla ile ilgili olarak Kanun gereği uygulanan gecikme zammı ve cezası yerine Yİ-ÜFE’ye göre güncellenen borcun peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebildiğini anımsattı. Selçuk, yapılandırmanın bozulmasına neden olan süresinde ödenememiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile birlikte 28 Şubat’a kadar ödenebileceğini açıklaması yapılmış oldu.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar