Gündem
Neler Oluyor?

Bedelli askerlikte ne eğitimi verilecek?

Bedelli askerlikte hangi eğitimler verilecek?

Bedelli askerlikte ne eğitimi verilecek? 21 günlük bedelli askerlik hakkı olanlar çeşitli eğitime tabi tutulacak. Askeri kaynaklar, normal eğitim programında olan yat-kalk dahil, yürüyüş ve sporla selamlama eğitimleri bununla beraber, atışlı silah eğitimi, rütbeleri tanıma ile milli güvenlik de dahil normal askeri eğitimi programında yer alan teorik dersler verilmiş olacak.

Bedelli Askerlik Eğitimleri

Bedelli Askerlik Eğitimleri bedelli askerliğin Meclis’te kabul edilmesinin sonrasında ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının sonrasında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Son düzenlemeyle 21 günlük bedelli askerlikte verilecek eğitimler de belirlendi. Buna göre bedelliden yararlanacaklara yürüyüş ve yat-kalk eğitimlerinin yanı sıra atış da dahil silah eğitimleri verilmiş olacak.

Bedelli askerlik yasası ile beraberinde ise, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onaylamasının sonrasında Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler için yasayla getirilen 3 ay içinde askerlik şubelerine ya da yurtdışı temsilciliklere başvuru süresi de, yasanın yürürlüğe girmesiyle başlayacak. Bedelli askerliğin uygulamasına ilişkin ayrıntılarda yer alıyor. Milli Savunma Bakanlığı’nca çıkarılacak yönetmelikle beraberinde netlik kazanmış olacak.

DÖNEM DÖNEM GİDİLECEK

Dönem dönem gidiş ve gelişler olacak. Önceki bedelli askerlik uygulamasında Burdur’da yapılan temel askerlik eğitimi için bu kez farklı birliklerin görevlendirilebileceği belirtiliyor. Başvuru sayısına göre uygulamadan yararlanacakların askerlik eğitimine farklı celp dönemlerinde alınabileceği de belirtilirken bununla beraber, “Genelkurmay Başkanlığı’nın kuvvet komutanlıklarıyla birlikte yürüttüğü bu planlamada başvuru sayısı etkili olacak” değerlendirmesi yer aldı.

Bedelli askerlikte ne eğitimi verilecek?

Bedelli askerlikte ne eğitimi verilecek?

Bedelli askerlikte ne eğitimi verilecek?

Bedelli askerlikte ne eğitimi verilecek? 21 günlük bedelli askerlik hakkı olanlar hangi eğitimler verilecek. Hangi haklardan yararlanacak?

Kullanıcı Oyu: 4.45 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar