Gündem
Neler Oluyor?

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Uzun zamandır gündemi meşgul etmeye devam eden bedelli askerlik konusu sonunda açıklığa kavuşturuldu. Zaman zaman oluşan istekler ve ihtiyaç doğrultusunda bedelli askerlik çıkarılması söz konusu olmuştur. Son olarak 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra görüşülmeye başlanan bedelli askerlik başvuru şartları belli oldu.

 Bedelli askerlik başvuru nasıl yapılır?

Bedelli askerlik başvuru merak edenler için izlenmesi gereken birkaç yol vardır. Bu sayede son başvuru tarihi 3 Kasım 2018 olan bedelli askerlik için bedelli askerlik başvuru evrakları da tamamlanmak zorundadır.

Bedelli askerlik başvuru işlemleri direkt olarak askerlik şubesinden ya da e- devlet aracılığı ile yapılabilmektedir. E- devlet üzerinden bedelli askerlik başvuru işlemlerini yerine getirmek isteyen kişiler siteye giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna ‘Asal Bedelli Başvuru’ yazdıkları takdirde sistem bu kişileri bilgileri doldurmak üzere bir sayfaya yönlendirecektir. Burada yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz olarak dolduran kişiler bedelli askerlik ilk kayıt işlemini tamamlamış olacaklardır.

Bedelli askerlik başvuru nasıl yapılır?

Bedelli askerlik başvurusunu merak edenler için ikinci bir yol olarak askerlik şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Askerlik şubelerine giden kişilere yetkililer tarafından bedelli askerlik başvuru evrakları verilecektir. Verilen bu bedelli askerlik başvuru evrakları doldurulduktan sonra askerlik şubesi aracılığı ile bedel askerlik ilk başvuru işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bedelli askerlik başvuru nasıl yapılır? Sorusunun cevabı olarak başvuru işlemlerinin ikinci bir aşaması vardır. İlk olarak evrak ve belge doldurma işlemi tamamlandıktan sonra bedelli askerlik yapmak isteyen kişilere askerlik şubesi tarafından bedelli askerlik ücretinin ödeneceği banka ve hesap bilgileri verilmektedir. Banka hesap bilgileri alan kişiler Ziraat Bankası ya da Halkbank şubelerine giderek, bedelli askerlik bedeli olan 15 bin Türk Lirasını bu hesaplara yatırım karşılığı olan dekontu almaları gerekmektedir. Dekontun alınmasının ardından bu dekont tekrar askerlik şubesine gidilerek teslim edilmek zorundadır. Bu şekilde bedelli askerlik işlemlerini tamamlayan kişiler daha sonra açıklanacak olan celp dönemlerini ve yerlerini beklemeye koyulacaklardır.

Bedelli askerlik işlemleri yurtdışında 3 yıldan uzun bir süredir çalışan Türk vatandaşları için konsolosluklar tarafından yürütülmektedir. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları için ise bedelli askerlik ücreti 2 bin Euro olarak belirlenmiştir.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Uzun zamandır gündemi meşgul etmeye devam eden bedelli askerlik konusu sonunda açıklığa kavuşturuldu.

Kullanıcı Oyu: 4.5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar