Gündem
Neler Oluyor?

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar? Kredi puanı nasıl yükseltilir? Nasıl kredi ve kredi kartı puanı yükseltilir? Neler yapılmalı yükseltilmesi için? Bankaların değerlendirme yaparken kredi notunu önceliğe alması, artık kredi çekerken daha fazla önem taşıyor. Eğer kredi notunuz yeterli olmadığı için kredi çekemiyorsanız ve notunuzu nasıl yükselteceğinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?
Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?

Banka Kredi Puanı Nasıl yükseltilir?

  1. Eğer Krediniz Veya Kredi Kartınız Var İse

Eğer herhangi bir bankadan kredi çektiyseniz veya kredi kartı kullanıyorsanız bunları düzenli bir şekilde ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

  1. Borçlarınızı Yapılandırın

Öncelikli olarak, aksayan ödemelerinizi bir an önce ödemeniz gerekiyor. Ödemeleriniz de aksaklık yaşandığı sürece kredi notunuz düşmez, aksine azalır.

  1. Borçlarınızı Tek Bir Kredide Birleştirin

Eğer birden fazla borcunuz bulunmaktaysa, gelir-gider takviminiz uymadığı için ödemeleriniz gecikebiliyor. Hal böyle iken kredi notunuz düşüyor. Böyle bir durumda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için tüm kredilerinizi tek bir kredide birleştirin. Böylelikle sadece bir yere ve aynı tarihte ödeme yaparak vadenizi uzatır, aylık ödemelerinizi düşürürsünüz.

  1. Ödemelerinizi Asla Geciktirmeyin

Ödemelerinizi bir gün bile geciktirmeniz sizin kredi notunuza yansır ve notunuzu düşürür. Bu yüzden ödemelerinizi zamanında yapmanız çok önemli.

  1. Aylık Ödemelerinizi Bütçenize Göre Ayarlayın

Eğer kredi ödemeleriniz aylık bütçenizi aşıyor ve aksaklıklar yaşamaktaysanız, kredilerinizin vadesini uzatabilirsiniz. Vadeyi uzattığınız taktirde toplamda ödeyeceğiniz kredi borcu artar. Fakat aylık ödeme tutarınız düşer. Böylelikle ayık ödemeleri hem zamanında yaparsınız, hem de kredi notunuzu yükseltirsiniz.

  1. İpotek Vererek Kredi Limitinizi Yükseltin

Eğer elinizde ipotek olarak vereceğiniz bir gayrimenkulünüz bulunuyorsa kredi limitinizi gayrimenkul değerinin %80 kadar oranına çıkarabiliyorsunuz. Ve bu sayede borçlarınızı herhangi bir bankaya 48 ay vadeye kadar toplatabilirsiniz. Fakat ihtiyaç kredisine göre size ek masraflar çıkıyor. 500 ile 600 TL arasında ekspertiz masrafı ile, 200, 300 TL arasında ipotek masrafı olması üzere yaklaşık 800 tl ek bir masrafınız olacaktır.

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar? Kredi puanı nasıl yükseltilir? Nasıl kredi ve kredi kartı puanı yükseltilir? Neler yapılmalı yükseltilmesi için?

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar