Gündem

Bakan Ağbal’dan B2 Araziler için önemli açıklamalar

Bakan Ağbal’dan B2 Araziler için önemli açıklamalar. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2B arazileri ile ilgili herkesin beklediği açıklamayı sonunda yaptı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında konuşma yapan Bakan Naci Ağbal: “2B arazisi olup da satın alma başvurusunu yapan, ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşlarımıza 6 ay daha imkan sağlıyoruz. Bu imkan ile, ödemeleri Eylül’e kadar erteledik. Bunun yanında 2B arazisi olup da, bu araziyi almak için başvurmamış vatandaşlarımız için de aynı uzatmayı yapıyoruz” dedi.

Bakan ağbal b2 arazi


2B ARAZİ BAŞVURULARINA EK SÜRE
Bakan Ağbal, iki gün sonra sona erecek 2B arazi işlemlerine başvuru süresinin alınan kararla uzatıldığını müjde olarak verdi.
“Vatandaşlarımızdan bir kısmı, zamanında müracaat etmiş ama ödemelerini yapmakta sıkıntı çekmiş, taksitlerini ödeyememiştir. Bu durumda 2B arazisini alma hakkını kaybetmişti. Normalde, 7 Mart’a kadar getirmiş olduğumuz son bir imkan vardı. 7 Mart’ta ödemelerini aksatanlar bu sistemden çıkarılacaklardı. Fakat hükümet olarak bu konuda bir karar alındı. Bütün illerimizde 2B arazisi olup da, satın alma başvurusunu yapan ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşlarımıza, 6 ay daha imkan sağladık. Yani eylüle kadar ödemeleri ertelendi. Yine 2B arazisi olup da bu araziyi almak için başvurmamış vatandaşlarımız için de aynı uzatmayı yapılacaktır. Dolayısıyla 2B arazisi olan vatandaşlarımıza böylelikle 6 ay süreli yeni bir imkan da getirmiş oluyoruz.”


Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar