Gündem

ATM’den para çekiyorsanız dikkat

ATM’den para çekiyorsanız dikkat

ATM’den para çekiyorsanız dikkat. ATM’lerden farklı bankı kartı ile para çekme işlemlerinde çekilen fahiş komisyon ücretlerine yeni düzenlemeler yapıldı. BDDK’dan yapılan açıklamada yer alan haberde ise artık ortak ATM’lerden farklı kartlar ile 100 liralık para çekiminde alınabilecek komisyon ücretinin bunun beraberinde ise 2 lira 30 kuruş ile sınırlandırıldığı belirtilmiş olundu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Finansal Tüketici İlişkileri Daire Başkanı Ahmet Yılmaz, ortak ATM’lerden para çekenlerden alınan ücretlerin çok artış olması üzerine sınırlama getirdiklerine dikkat çekti.

Yılmaz açıklamada ise “Ortak ATM’de alınan ücreti abartıp bunu gelir kapısı haline getiren bankalar var” diye uyarıda bulundu.

100 LİRAYA 10 LİRA

Ortak ATM’lerin yaygınlaştırıldığını belirten Yılmaz, “Herhangi bir ATM’den 100 lira çekmek istediğinizde bunun komisyonu veya bankanın aldığı ücretle birlikte vatandaş yaklaşık 8-10 liralık ücret ödemek zorunda kalıyordu” diye açıklamada bulundu.

2 LİRA 30 KURUŞ SINIRI

Aralık ayında bir düzenleme yaptıklarını böylelikle 100 liralık para çekiminde alınabilecek ücreti 2 lira 30 kuruşa kadar sınır koyduklarını, belirten Yılmaz, bundan sonra azami alınabilecek ücretin 2 lira 30 kuruş olacağını altını çizdi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar