Gündem

Atatürk Havalimanı’nda art arda patlamalar: 10 ölü, 20 yaralı

Atatürk Havalimanı’nda art arda patlamalar: 10 ölü, 20 yaralı

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda art arda gerçekleşen patlama meydana geldi. Bekir Bozdağ açıklama yaparak” İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz var” dedi. Patlamada 20 kişi yaralandı.

 

Atatürk Havalimanı’nda art arda patlamalar: 10 ölü, 20 yaralı

İstanbul’dan bir son dakika haberi Finanspara farkıyla geldi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde şiddetli patlama ve silah sesleri duyuldu. 2 patlamanın olduğu gelen bilgiler arasında. Görgü tanıkları patlama öncesinde, silahlı çatışma olduğunu belirttiler.Patlamalar sonrası 10 kişinin öldüğü ve 20 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Havalimanına onlarca ambulans gönderildiği bildirildi.

2232201773027

‘CANLI BOMBA OLMA İHTİMALİ YÜKSEK’

Görgü tanıkları çok büyük bir patlama olduğunu belirtti.

Görgü tanıklarından biri, “2 ayrı patlama oldu ve silahlı çatışma çıktı, silah sesleri duyduk, kendimizi zor dışarı attık,” diye konuşmada bulundu. Havalimanında bulunanlar yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

 

2303112688166

BAŞBAKAN, İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN BİLGİ ALDI

Patlama sonrasında ise, Atatürk Havalimanı’na giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı. Havalimanında, pist başındaki uçakların dışında, uçuşa izin verilmiyor ve yoğun güvenlik önlemi alındı.

 

2303415252725

Haberin sonrasında ise Ankara da teyakkuza geçti. Başbakan Binali Yıldırım, olayla ilgili hem İçişleri Bakanı’ndan, hem de İstanbul Valisi’nden bilgi aldı. Başbakan, saldırıyla ilgili kriz masası oluşturulması talimatı vermiş bulundu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar