Para piyasası

Asgari ücrete zam geliyor

Seçimler sonuçlandı, Ak Parti tek başına iktidar oldu. Partilerin 1 Kasım seçim vaatleri içinde en dikkat çekenlerinden biri de ‘asgari ücret’ olarak basından ve yakından gördük. CHP’nin 1500 lira; MHP’nin 1400 lira ve HDP’nin de 2 bin lira vaat ettiği asgari ücreti AK Parti ise 1300 liraya yükseltme sözüyle tanınmıştı. Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarına göre ise asgari ücret Ocak ayında ortalama 1.300 TL olacak. GSS prim borçları silinecek. Emeklilere ise yılda 1200 TL ek zam yapılacak diye belirtildi.

AK Parti’nin tek başına iktidar olmasının ardından asgari ücretin ne zaman 1300 liraya arttıracağı  merak konusu oldu. 1 Kasım seçimleri öncesinde eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, asgari ücretin 2016 yılı içinde 1300 liraya arttırılacağına ilişkin olarak; Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Ocak 2016’dan itibaren asgari ücretin 1300 liraya arttırılacağı sözü vermişlerdi.

[poll id=”8″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar