• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2083276,521
  % 3,23
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Ankara Kızılay’da bombalı saldırı: 37 ölü

Ankara Kızılay’da bombalı saldırı: 37 ölü

Ankara Kızılay’da bombalı saldırı: 37 ölü

 

 

 

Ankara Kızılay’da, bomba yüklü araçla gerçekleştirilmiş olan saldırıda, 37 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi de yaralandı. Ölenlerden bir veya ikisinin saldırgan olabileceği gelen belirtiler arasında.

 

 
Ankara’dan bir patlama haberi daha geldi, Kızılay’daki bombalı saldırıda 37 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi de yaralandı bilgisi yer aldı.
Ölenlerden bir veya ikisinin intihar saldırısını gerçekleştiren kişiler olabileceği belirtiliyor.
Saat 18.45 sıralarında, seyir halindeki bomba yüklü bir araç, Güven Park’taki otobüs duraklarının olduğu bölgede patlatıldı.
Patlama bölgesine yakın birçok iş yeri ve araçta maddi hasar oluşmuş durumda.
Saldırı sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.
Yaralılar olay yerine gelen 54 ambulans ile 24 farklı hastaneye kaldırıldı. Hastane personeli de acil çağrı ile göreve çağrıldı.
Yakınlarından haber alamayanlar hastane girişlerine asılan yaralı listelerini takip etti.
Patlamanın nedenine ilişkin resmi açıklama, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen güvenlik zirvesinin ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan geldi.

 
BAKAN ALA: CİDDİ EMARELERE ULAŞILDI
Saldırının bomba yüklü araçla gerçekleştirildiğini söyleyen Ala, saldırıyı gerçekleştiren örgüte ilişkin ciddi bilgilere ulaşıldığını ancak açıklamanın bilgilerin kesinleştirilmesinin ardından yapılacağını söyledi.
Bakan Ala saldırıya ilişkin şu bilgileri verdi:
“Otobüs durağında bekleyen sivil vatandaşlarımıza seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla terörist saldırı düzenlendi. Bu saldırıyı milletçe lanetliyoruz. Bunu yapanların amaçlarına ulaşamayacağını söylüyoruz. Bu millet çok problemlerin üstesinden gelmiştir. Bu saldırılar milletin azim ve kararlılığını ortadan kaldıramayacaktır.
Ciddi emarelere ulaşıldı. Kesin olarak yapan örgüt sonuçlar tamamen elde edilip soruşturma bu yönüyle tamamlanınca açıklanacaktır. Yarın bu araştırmalar nitecilenir. Kesin kanaate varıldıktan sonra açıklanır. elbette biz terörist saldırılarla şu anda yürüttüğümüz milletin huzuru için ülkemizin birliği için yaptığımız terörle mücadele sekteye uğramayacaktır. Türkiye bu sorunun da üstesinden gelecektir. Terörle mücadelede kararlılığımız bu tür saldırılarla engellenemeyecektir. Bu ülke ayağındaki prangayı etkili bir mücadeleyle ayağından söküp atacaktır.”
’34 ÖLÜ, MUHTEMELEN İKİSİ SALDIRGAN’
Ölü sayısına ilişkin bilgiyi ise Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu verdi. Saldırıda 30’u olay yerinde olmak üzere 34 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyen Müezzinoğlu, bunlardan bir veya ikisinin saldırıyı gerçekleştiren kişiler olabileceğini söyledi.
Müezzinoğlu açıklamasında şu bilgiler yer verildi:
“Şu anda hastanelerimizde 125 hastamız tedavi görüyor. Bunlardan 19’unun durumu ciddi. 7 hastamız ameliyatta. Diğer hastalarımızda gerek tetkik süreçleri gerekse ilk müdahale süreçleri tamamlanmak üzere. Bunların büyük çoğunluğu bu akşam evlerine gönderilebilecek düzeyde.
Olay yerinde 30, hastanelerde 4 olmak üzere 34 kişi hayatını kaybetti. Olay yerinde ölenlerin en az birisi, muhtemelen ikisi terör eylemini veya araçtaki kişi veya kişiler olabileceği değerlendirilecektir.” diye açıklama geldi.
YARALILARDAN 7’Sİ POLİS
Diğer yandan saldırıda yaralananlardan 7’sinin polis olduğu gelen bilgiler arasında.

 

[poll id=”2″]

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.